Doç. Dr. Tolga DÜNDAR, minimal invaziv cerrahi, endoskopi yardımlı cerrahi, intraoperatif nöro navigasyon veya nöromonitör yardımlı beyin cerrahisi, stereotaktik radyocerrahi, uyanık beyin cerrahisi, derin beyin stimülasyonu ve birçok minimal invaziv spinal cerrahi yaklaşımı gibi nöroşirürjideki en son yenilikleri ve teknikleri kullanarak nöroşirurjik durumların tedavisinde lider konumdadır. Doç. Dr. Tolga DÜNDAR 1977 yılında Türkiye’nin başkenti Ankara’da doğdu ve Kocaeli Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’nde tıp eğitimi gördü. Beyin ve Omurga Cerrahisi ihtisasını İstanbul Bezmialem Üniversitesinde tamamladı. Bunların ardından İstanbul’da Bezmialem Vakıf Üniversitesi’nde Nöro ve Omurga Cerrahı olarak çalıştı ve burada İleri Nöro-Onkoloji, Nöro-Damar ve Omurga Cerrahisi üzerine çalışmalar yaptı. Birçok kıtada hem özel hem de gönüllü olarak birçok beyin cerrahisi ameliyatı gerçekleştirdi. Dr. Tolga DÜNDAR 27 Kasım 2019 tarihinde ‘Beyin ve Omurga Cerrahisi Doçenti’ ünvanını almıştır.

Başarılı tedavinin doğru teşhisle başladığına ve yakın etkileşim gerektirdiğine inanmaktadır.
Dr. Tolga DÜNDAR ekibi ile hastalarına odaklanır. Tüm bu uzmanlığa tek bir yerde sahip olmak, size odaklanmak, yalnızca tek bir görüş almadığınız anlamına gelir. Tanı ve tedavi süreçleri ekip içinde görüşülür, test sonuçlarınız hızlı bir şekilde alınır ve randevu programları koordine edilir. Son derece uzmanlaşmış uzmanlar sizin için birlikte çalışıyor.

Beyin ve Sinir Cerrahisinde 17 yıllık deneyim; +100’den fazla uluslararası konferans, 5.000’den fazla memnun hasta, Uluslararası bilimsel yayınlar.

İş Deneyimi ve Eğitim:
– Doç. Dr. Tolga Turan DÜNDAR – Muayenehane – Nişantaşı – İstanbul 2023 –
– Bezmialem Vakıf Üniversitesi Dragos Hastanesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, İstanbul, 2020-2023 / Doçent, 27 Kasım 2019 / Nöroşirürji Anabilim Dalı
– Bezmialem Vakıf Üniversitesi, İstanbul, 2015 / T.C. Sağlık Bakanlığı 2013 / Nöroşirürji Anabilim Dalı
– Bezmialem Vakıf Üniversitesi, İstanbul , 2008 / Sağlık Bakanlığı 2005 /
– Türk Deniz Kuvvetleri Doktorası 2003
– Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1996

Tıp İlgi Alanları ve Faaliyetleri:
Nörovasküler cerrahi ( AVM, anevrizmalar, By-pass cerrahisi) / Nöroonkoloji ( Hem beyin hem de omurga tümörleri beyne metastazlar, gliablastomlar, menenjiomlar vb..) / Omurga cerrahisi (bel fıtıkları, spinal kanal, darlıklar, kırıklar, kanser, omurganın tüm bölgelerindeki enfeksiyonlar vb..)